- priemyselný dizajn a konštrukcia


Tvoríme novú budúcnosť. Špecializujeme sa na výskum a vývoj.

 

 

Prečo pracovať s nami? Pretože vás to nemusí nič stáť. Na základe menších nákladov na výrobu, montáž a realizáciu, ktoré vám ušetríme vďaka optimalizovanému návrhu v niektorých prípadoch ušetríte viac, ako nám zaplatíte. 

Obráťte sa na nás a my vám efektívne pomôžeme.

 

 

 

 

 

Tvoríme 3D realistické vizualizácie: Video pre firmu PATAK MOTORS, viac tu.

Viac tu

Návrh dizajnu automobilových a iných povrchov v CAD programoch.

 

Profesionálna tvorba dizajnu výrobkov podľa požiadaviek zákazníka. Výstup vo formáte STEP, IGES, STL, WRL, PRT, SLDPRT a iné.

 

 

 Viac tu

 

 

Prevod oskenovaného výrobku na 3D CAD model

 

Využíva sa, keď potrebujete čo najpresnejšie okopírovať výrobok a preniesť ho do 3D prostredia za účelom presnej výroby. 

 

Riešenie krízy vodíkovými agregátmi. Ponúkame riešenie energetickej krízy.


K dispozícií máme riešenie energetickej krízy pomocou vodíkových palivových článkov. 


Aktuálne sú vyriešené všetky problémy, ktoré vodíkové hospodárstvo malo. 


Najväčší problém bola vysoká cena vodíkových palivových článkov a tiež náročné a nebezpečné uskladnenie vodíka. Tieto dva kľúčové problémy sa podarilo vyriešiť. 

Ponúkame riešenie viac v článku.


Vyvíjame vodíkové automobily, ktoré môžu výrazne prispieť k zníženiu automobilových emisií

 

Realita už dnes

 

Uvedené technológie nie su len hudbou budúcnosti, ale v tomto momente sú už realizované na mnohých miestach planéty.

Našim cieľom je, priblížiť ich cenovú dostupnosť aj strednej a nižšej vrstve.


Dnes viac ako kedykoľvek predtým narastá potreba uskladniť prebytočnú energiu vo forme vodíku.

 

Kombinácia solárnych panelov a výrobníku vodíka je najideálnejšie riešenie pre rodinné domy. Prebytočná energia sa nemusí uskladňovať v drahých batériach, ale uskladní sa vo forme vodíku a je možné ju využiť neskôr napríklad na pohon automobilu, či napájanie domu keď je to potrebné.  Viac sa dozviete tu.

Cieľom našej snahy je vyrábať cenovo dostupnné vodíkové autá. 

 

Vodík je palivo budúcnosti.

 

Okrem toho že vodík je najvýkonnejšie dostupné palivo, tak jeho fúziou s kyslíkom v generátore vzniká elektrina a ako odpad je čistá voda, bez akýchkoľvek škodlivých emisií. 

Používaním vodíku ako paliva znižujeme enviromentálne zaťaženie prostredia, či už znížením škodlivých emisií jedovatých plynov, či CO2, ktoré prevytvára skleníkový efekt v atmosfére, ale aj tým, že vo vodíkových agregátoch nieje potrebné používať mazacie oleje. 

Používaním vodíkových áut sa výrazne zníži vznik smogu v mestách, a tiež aj hlučnosť dopravy. 

Rýchlo natankovať, bezpečne jazdiť a mať výkon a dlhý dozajd? 

 

Zdá sa že najväčší problém s uskladnením vodíku je už vyriešený a rieši ho powerpasta.

 

Vedci z Fraunhoferovho inštitútu pre výrobnú technológiu a pokročilé materiály IFAM v Drážďanoch prišli na nový spôsob uskladnenia vodíku. 

Má obrovskú hustotu ukladania energie,“ hovorí Vogt. „Je podstatne vyššia ako pri vysokotlakovej nádrži s tlakom 700 bar. A v porovnaní s batériami má desaťkrát vyššiu hustotu ako skladovanie energie. “ To znamená, že Powerpaste ponúka sortiment porovnateľný s benzínom alebo dokonca väčší. Poskytuje tiež vyšší rozsah ako stlačený vodík pri tlaku 700 bar. 
 

Viac sa dozviete v článku.

 

Nová generácia vozidiel

 

Extrémna kvalita, extrémny dizajn a extrémne technológie.

 

Výroba

 

Spoločnosť XTREAM a.s. realizuje výrobu elektrických automobilov. Nadväzujeme na súčasný svetový trend, ktorým je prechod na alternatívne zdroje energie a alternatívne pohony. Snažíme sa o podporu slovenského a českého priemyslu.

 

 

 

Cieľ

V prvej fáze projektu

 vyvýjame športovú limuzínu a jej malosériovú výrobu.
V druhej fáze plánujeme zriadiť na Slovensku výrobnú linku nielen športových áut, ale hlavne bežných, cenovo dostupných áut s elektrickým pohonom, ktoré budú vyrábané vo veľkosériovej výrobe a cenovo dostupnejšie ako porovnatelné vozidlá od konkurencie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kvalita

 

Produkcia je realizovaná za pomoci moderných technológií  a materiálov a preto všetky nami vyrobené výrobky majú veľmi dlhú životnosť a kvalitu.

 

 

 

 

 

 

 

 

Konštrukcia

 

Elektromobil XTREAM Shark vyniká extrémnym dizajnom, kvalitou a technológiami. Dlhší

 dojazd a vyššiu akceleráciu dosahujeme nízkym aerodinamickým odporom vozidla a použitím ľahkých materiálov, ako sú uhlíkové vlákna.
Auto bude dosahovať na jedno natankovanie vodíku dojazd najmenej 2000km. Auto je unikátne tým, že na pohon budú použité 4 synchrónne motory, ktoré budú poháňať priamo hriadele náprav a preto nebude potrebná prevodovka a diferenciál.

V aute budú aplikované rôzne moderné technológie, ktoré posúvajú hranice terajších možností.

Novinky z domova

 

Slovenský roadster K1 Attak je dobrý základ pre ďalšíe úpravy
 

Potvrdzuje to aj fakt, že skladačku používa viacero výrobcov na realizáciu svojich zámerov, najnovšie slovinský Tushek Supersports.

 >viac<

 

Novinky zo sveta


Z vetru a vody vyrobený vodík


Společnost E.ON spustila ve zkušebním provozu ve Falkenhagenu nové zařízení, které využívá přebytků elektrické energie k produkci vodíku elektrolýzou vody

>viac<


Všetky práva vyhradené. Kopírovanie textu a obrázkov je povolené len so súhlasom XTREAM a.s. a uvedením zdroja www.xtream.sk