- priemyselný dizajn a konštrukcia


 

Slovenský roadster K1 Attack je dobrým základom pre ďalšie úpravy.

Potvrdzuje to aj fakt, že skladačku používa viacero výrobcov na realizáciu svojich zámerov, najnovšie slovinský Tushek Supersports.

Pri našom každodennom naháňaní noviniek sme narazili na známu tvár. Nízky športiak so zamračeným pohľadom má svoje korene na Slovensku. Aktuálne sa ním pýšia Slovinci, ako prvým tamojším superšportom. Za premenou stojí nadšenec a pretekár Aljoša Tušek.

 

K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500

20 fotografií v galérii K1 Attack v slovinskej koži: Tushek Renovatio T500

 

Slovenský K1 Attack dostal pod kapotu silnejší záprah v podobe osemvalca z Audi RS4. Motor 4.2 V8 je vyladený na výkon 331 kW (450 k) pri 7900 otáčkach. Krútiaci moment vrcholí hodnotou 428 Nm pri 3200 otáčkach. Dvojmiestnemu roadsteru so suchou hmotnosťou necelých 1100 kg to postačuje na zvládnutie šprintu z nuly na sto za 3,7 sekundy a maximálnu rýchlosť asi 310 km/h. Dvestovku ručička rýchlomera pohladí 11,5 sekundy po štarte. Tušek udáva priemernú spotrebu na úrovni 11,5 litra.

 

 20 fotografií v galérii Zadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4

 

Základ K1 Renovatio V8, alebo podľa iných zdrojov nazývaného Tushek Renovatio T500,  tZadné kolesá poháňa osemvalec z Audi RS4vorí priestorový rám z chróm-molybdénových rúrok. Karoséria roadstera s odnímateľnou strechou pozostáva z jednej tretiny z karbónového kompozitu. Pod 19-palcovými kolesami pracujú karbón-keramické brzdy s priemerom kotúčov 390 a 370 milimetrov, do ktorých hryzú šesť a štvorpiestikové brzdiče.

Vo výbave nabrúsenej ká jednotky nechýba nastaviteľné zadné krídlo, štvorbodové bezpečnostné pásy, satelitná navigácia, klimatizácia, audio systém a mnoho ďalších prvkov. Za príplatok bude možné si objednať napríklad vyhrievanie sedadiel, titánový výfukový systém, súpravu originálnej batožiny, či parkovaciu kameru.

Renovatio s osemvalcom od Aljošu Tušeka bude mať premiéru na podujatí Top Marques Monaco 19. apríla. Informácie o dostupnosti a cene zatiaľ nie sú známe.

 

Zdroj: www.automoto.sk


    
Všetky práva vyhradené. Kopírovanie textu a obrázkov je povolené len so súhlasom XTREAM a.s. a uvedením zdroja www.xtream.sk