- priemyselný dizajn a konštrukcia


 

Tesla Model S na vodík s dojazdom 1 000 km je realitou. Volá sa Hesla

 

Holandská spoločnosť Holthausen Group predstavila prototyp elektromobilu Tesla Model S na vodíkový pohon. Vďaka nemu má vraj až dvojnásobný dojazd.

 

Minulý mesiac prenikla na verejnosť informácia, že spoločnosti Holthausen Group, ktorá podniká s plynom, pričom sa angažuje aj v oblasti vodíkových staníc, sa podarilo prerobiť Teslu Model S na vodíkom poháňané vozidlo. A v týchto dňoch sme sa dočkali predstavenia funkčného prototypu, ktorý nesie názov Hesla.

 

hesla model s

Dvojnásobný dojazd

Podľa prvotných informácií majú palivové články na vodík zabezpečiť Modelu S dojazd až 1 000 km. Dojazd štandardného modelu sa pohybuje pritom od 490 do 632 km (NEDC), v závislosti od verzie. Tie taktiež hovorili o implementácii vodíkovej jednotky na miesto, kde sa bežne nachádza Li-Ion batéria. Vodíkové nádrže mali byť integrované do dutín vozidla, a tak nemali obmedzovať komfort posádky. Z fotografií a videa však vyplýva, že pohonný systém predstavenej „Hesly“ sa nachádza v oblasti predného a zadného kufra, ako aj zadných sedačiek. Jedná sa však o prototyp.

Konverzia za 50 000 €

Na spojazdnenie prototypu bolo údajne treba hacknúť operačný systém spoločnosti Tesla, aby spolupracoval s vodíkovou pohonnou jednotkou. O to sa mal postarať Holthausenov bratranec. Minulomesačné informácie hovorili o tom, že spoločnosť Holthausen Group plánuje robiť takúto konverziu na zákazku, a to za 50 000 €, pričom má množstvo objednávok. Dnes však tvrdí, že môže byť vyrobených niekoľko kusov pre jej partnerov. Avšak do budúcnosti nevylučuje produkciu vo väčšom množstve.

 

 

Spoločnosť Tesla údajne o tomto prototype vie, ale jeho existenciu odmieta komentovať. Vy však neváhajte a podeľte sa snami o váš komentár. Má takáto modifikácia zmysel?

Zdroj: teslamagazin.sk


    
Všetky práva vyhradené. Kopírovanie textu a obrázkov je povolené len so súhlasom XTREAM a.s. a uvedením zdroja www.xtream.sk